Prosinec 2012

Divadlo, prkna která znamenají svět - opona zdvižena

4. prosince 2012 v 20:09 | Le fille Ash |  Informačně
Vážení a drazí,

po rozdělení původního literárně-fotografického časopisu Numéro Un, vzniklo šest samotných oddělení. Mezi nimi se zjevilo i toto. Oddělení Divadla.
Nevím proč, ale mám takový dojem, že zrovna to bude mít nesmírný problém se ujmout. Divadlo jako takové je stále více zatracované, což mi sice rve srdce, ale bohužel nové možnosti internetové zábavy dělají s lidmi divy.

Stále ale doufám, že ještě není vše ztraceno. Divadlo, prkna, která znamenají svět, to je něco, co by světu chybělo. Ze Země by totiž tak vymizel jeden samotný mikrosvět, žijící svým vlastním životem, ale k životu celého lidstva potřebný jako sůl. Jakom koření, bez kterého jídlo nemá pražádnou chuť. Vlévá mu krev do žil, pomáhá k relaxaci. Je světem, který nepustí, když do něj vstoupíte. Je světem kouzel, romatnickcýh, ale i dramatickcýh chvil. Světem krásy a světe životodárné energie. No můžeme bez něj žít? Ne.

Proto stále ještě doufám, že tímto magazínem, který se právě divadlu a všemu, co je s ním spojené, bude věnovat, dokážu umění vnést do širšího povědomí. Věřím, že divadlo přiblížím i těm, kterým není zrovna blízké a ukáži jim ho z takové stránky, která je chytne. Naopak těm, kteří ještě nedostali dost dobrou možnost ho poznat, divadlo představím v tom nejlepším světle.
Schválně. Schválně, jestli se to alespoň trochu povede. Nastupuji nelehkou cestu, která má však určitý cíl, k němuž jsem ochotna i přes všechny překážky dojít. Nastupte ji tedy též a sledujte naše kroky! Sledujte kroky celé naší utvřející se redakce. Zabýváme se divadlem. A divadlo bez publika, je jako strom v bezvětří. C'est la vie!

"Umění je jako prokletí. Když jste jím jednou očarováni, už je to očarování navždy."

Spolupracujeme s..

4. prosince 2012 v 18:32 | Le fille Ash |  Informačně
Seznam webů, se kterými spolupracujeme:

***

žádný odkaz

Kontakt

4. prosince 2012 v 18:31 | Le fille Ash |  Informačně
Chcete-li nám cokoliv sdělit, říci, postěžovat si, nebo kdybyste náhodou měli pocit, že chcete rozšířit naše řady.. stačí vzít do ruky klávesnici a napsat na jeden z níže uvedených kontaktů.

***

Email pro oddělení divadla: divadlo-numeroun@centrum.cz
Email pro celé Numéro Un: numero-un@centrum.cz
Email na Vedoucí oddělení divadla a Šéfredaktorku: armenher@gmail.com
Facebook stránky Jedničky: ZDE

O Numéru a oddělení divadla

4. prosince 2012 v 18:25 | Le fille Ash |  Informačně
Co to je?
Numéro Un je jedním z kulturních časopisů v temných vodách českého internetu.
Možná se divíte zapeklitému názvu. Numéro Un je z francouzského jazyka a v překladu znamená "Číslo jedna". Proto se prosím nedivte, že někdy v článcích bude použita zkrataka "Jedničk".
A proč jsem vybrala zrovna francouzský název? Jednak proto, že je to krásná a zpěvná řeč, a také proto, že anglických zkomolenin českých názvů je již všude kolem dostatek, nemyslíte?

Historie
Bylo to přesně dne 30.1.2011, kdy šéfredaktorka, Le fille Ash, dostala ten bláznivý nápad. Pár dní před tím brouzdala internetem a hledala právě různé internetové časopisy zabývající se literaturou. Ale, nic. Žádný pořádný odkaz. Žádný online literární časopis. A tak jí napadlo: "Proč to nezkusit? Známých na blogu už pár mám, třeba se někdo najde!"
A našel. Hned v ten den, co sepsala článek a vložila do něj výzvu pro ty, co rádi píší a mají rádi literaturu, se jí přihlásilo několik zájemců. Srdce jí poskočilo a hned druhý den tedy začala jednat a založila samotný časopis. Do té doby posbírala různě po blogech a po literárním serveru piste-povidky.cz ještě další redaktory a tak utvořila zcela první redaktorský tým, který je již sice v této době hodně pozměněný, ale to nevadí. Protože bez těch začátků by to nešlo!
No a potom nastal ten krásný den! Tedy 3.2.2011, kdy byl publikován zcela první článek. Rubrika Fotograf, Pozorovatel signálů od TlusŤjocha, nyní redaktora oddělení Fotografie. A od té doby pravidelně přibývají další a další články. Redaktorské řady řídnou a zase se rozšiřují, ale časopis u stále je a já doufám, že také ještě dlouhou dobu bude.
Nakonec v listopadu a prosinci roku 2012 byla provedena největší změna. Tedy rozšíření původně pouze literárního časopisu, na kulturní magazín. Takže nyní má časopis šest různých samostatných oddělení, která se týkají již nejen literatury a fotografie. Ale také hudby a dalších. Nyní se tedy také nacházíte na oddělení jednoho z nich. Na oddělení Divadla.

Redakce

4. prosince 2012 v 18:21 | Le fille Ash |  Redakce
Milí čtenáři, dovolte mi představit osoby, které jsou zodpověné za texty v tomto magazínu. Nyní máme dva aktivní redaktory.

***

1. Anděla 'Le fille Ash' Heřmánková = Šéfredaktrka Numéro Un, Vedocuí oddělení Divadla
Jsem mladá dívka s duší umělce. Ráda pomohu, mohu-li a ráda poradím, když vím jak. Baví mne téměř vše, na co sáhnu. To proto, že se na všem a na každém snažím najít něco pozitivního. Jsem snílek, ale ne snílek v pravém slova smyslu. Své sny se snažím si plnit, a je pravdou, že se mi to už nejednou opravdu povedlo. Miluji literaturu, ovšem převážně z té tvůrčí stránky, a umění obecně. Říkám, že je to prokletí, kterým když je člověk okouzlen, už je to okouzlení na celý život. Já mu také propadla. Já osobně tančím a pasivně, tedy z křesla posluchače, se věnuji opěře a vážné hudbě obecně.

2. Josefina Sch. = redaktorka rubrik o tanci
---

---

Chceš se i Ty stát redaktorem? Též jsi propadl umění? Neváhej a ozvi se na email divadlo-numeroun@centrum.cz, zašli pár informací o Tvé osobě a ukázkový text a už se jistě domluvíme!