Divadlo, prkna která znamenají svět - opona zdvižena

4. prosince 2012 v 20:09 | Le fille Ash |  Informačně
Vážení a drazí,

po rozdělení původního literárně-fotografického časopisu Numéro Un, vzniklo šest samotných oddělení. Mezi nimi se zjevilo i toto. Oddělení Divadla.
Nevím proč, ale mám takový dojem, že zrovna to bude mít nesmírný problém se ujmout. Divadlo jako takové je stále více zatracované, což mi sice rve srdce, ale bohužel nové možnosti internetové zábavy dělají s lidmi divy.

Stále ale doufám, že ještě není vše ztraceno. Divadlo, prkna, která znamenají svět, to je něco, co by světu chybělo. Ze Země by totiž tak vymizel jeden samotný mikrosvět, žijící svým vlastním životem, ale k životu celého lidstva potřebný jako sůl. Jakom koření, bez kterého jídlo nemá pražádnou chuť. Vlévá mu krev do žil, pomáhá k relaxaci. Je světem, který nepustí, když do něj vstoupíte. Je světem kouzel, romatnickcýh, ale i dramatickcýh chvil. Světem krásy a světe životodárné energie. No můžeme bez něj žít? Ne.

Proto stále ještě doufám, že tímto magazínem, který se právě divadlu a všemu, co je s ním spojené, bude věnovat, dokážu umění vnést do širšího povědomí. Věřím, že divadlo přiblížím i těm, kterým není zrovna blízké a ukáži jim ho z takové stránky, která je chytne. Naopak těm, kteří ještě nedostali dost dobrou možnost ho poznat, divadlo představím v tom nejlepším světle.
Schválně. Schválně, jestli se to alespoň trochu povede. Nastupuji nelehkou cestu, která má však určitý cíl, k němuž jsem ochotna i přes všechny překážky dojít. Nastupte ji tedy též a sledujte naše kroky! Sledujte kroky celé naší utvřející se redakce. Zabýváme se divadlem. A divadlo bez publika, je jako strom v bezvětří. C'est la vie!

"Umění je jako prokletí. Když jste jím jednou očarováni, už je to očarování navždy."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama