O Numéru a oddělení divadla

4. prosince 2012 v 18:25 | Le fille Ash |  Informačně
Co to je?
Numéro Un je jedním z kulturních časopisů v temných vodách českého internetu.
Možná se divíte zapeklitému názvu. Numéro Un je z francouzského jazyka a v překladu znamená "Číslo jedna". Proto se prosím nedivte, že někdy v článcích bude použita zkrataka "Jedničk".
A proč jsem vybrala zrovna francouzský název? Jednak proto, že je to krásná a zpěvná řeč, a také proto, že anglických zkomolenin českých názvů je již všude kolem dostatek, nemyslíte?

Historie
Bylo to přesně dne 30.1.2011, kdy šéfredaktorka, Le fille Ash, dostala ten bláznivý nápad. Pár dní před tím brouzdala internetem a hledala právě různé internetové časopisy zabývající se literaturou. Ale, nic. Žádný pořádný odkaz. Žádný online literární časopis. A tak jí napadlo: "Proč to nezkusit? Známých na blogu už pár mám, třeba se někdo najde!"
A našel. Hned v ten den, co sepsala článek a vložila do něj výzvu pro ty, co rádi píší a mají rádi literaturu, se jí přihlásilo několik zájemců. Srdce jí poskočilo a hned druhý den tedy začala jednat a založila samotný časopis. Do té doby posbírala různě po blogech a po literárním serveru piste-povidky.cz ještě další redaktory a tak utvořila zcela první redaktorský tým, který je již sice v této době hodně pozměněný, ale to nevadí. Protože bez těch začátků by to nešlo!
No a potom nastal ten krásný den! Tedy 3.2.2011, kdy byl publikován zcela první článek. Rubrika Fotograf, Pozorovatel signálů od TlusŤjocha, nyní redaktora oddělení Fotografie. A od té doby pravidelně přibývají další a další články. Redaktorské řady řídnou a zase se rozšiřují, ale časopis u stále je a já doufám, že také ještě dlouhou dobu bude.
Nakonec v listopadu a prosinci roku 2012 byla provedena největší změna. Tedy rozšíření původně pouze literárního časopisu, na kulturní magazín. Takže nyní má časopis šest různých samostatných oddělení, která se týkají již nejen literatury a fotografie. Ale také hudby a dalších. Nyní se tedy také nacházíte na oddělení jednoho z nich. Na oddělení Divadla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama